Барселона Реал Мадрид

Супер Барса разгроми Реал, Суарес заби хеттрик (ВИДЕО)

Отборът на Барселона разгроми Реал Мадрид с резултат 5:1 в поредното издание на "Ел Класико".

С победата "каталунците" се изкачиха на върха в класирането с 21 точки, докато Реал е 9-ти с 14.

Домакините от Барселона започнаха изключително активно двубоя и не оставиха почти никакви шансове на съперника си през първата част.

В 11-ата минута Филипе Коутиньо откри за "каталунците" след страхотна атака и асистенция на Жорди Алба.

Натискът на Барселона продължи и след попадението и в 30-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Варан срещу Суарес.

Уругваецът не сгреши от бялата точка и покачи на 2:0.

В 50-ата минута отборът на Реал Мадрид успя да се върне в мача след гол на Марсело.

След гола "белия балет" се активизира и беше близо до изравняване след удар с глава на Серхио Рамос, но топката мина над вратата. В 56-ата Модрич стреля опасно, но топката срещна гредата.

В 61-ата минута "каталунците" отговориха със страхотна многоходова атака, но ударът на Луис Суарес също се отби в гредата.

4 минути по-късно Жорди Алба стреля опасно след подаване на Коутиньо, но ударът ми рикошира и излезе в корнер. Бензема в 68-ата също се отличи с пропуск за "белия балет".

В 75-ата минута Луис Суарес с глава направи резултата 3:1 след асистенция на Сержи Роберто.

Асенсио в 80-ата стреля опасно, но топката мина над вратата!

В 83-ата минута Луис Суарес оформи своя хеттрик с елегантно изпълнение за 4:1.

В 87-ата минута влезлият като резерва Артуро Видал с глава вкара за 5:1 след асистенция на Осман Дембеле и оформи крайния резултат.

В 90-ата "каталунците" можеха да стигнат до още едно попадение, но Куртоа спаси удара на Суарес.

Бензема също се отличи с пропуск до края на сблъсъка.

1 Барселона 21 6 4 2 0 4 2 1 1 10 6 3 1 28:12
2 Атлетико Мадрид 19 5 4 1 0 5 1 3 1 10 5 4 1 12:5
3 Еспаньол 18 4 4 0 0 6 1 3 2 10 5 3 2 14:8
4 Алавес 17 4 2 2 0 5 3 0 2 9 5 2 2 12:8
5 Севиля 16 4 2 1 1 5 3 0 2 9 5 1 3 20:12
6 Валядолид 16 5 2 1 2 5 2 3 0 10 4 4 2 9:7
7 Леванте 16 5 2 1 2 5 3 0 2 10 5 1 4 16:15
8 Хетафе 15 5 2 1 2 5 2 2 1 10 4 3 3 10:8