Борусия Дортмунд

Борусия (Дортмунд) е на 1/8-финал за Купата на Германия след драма с продължения

С гол на Марко Ройс в 121-ата минута от дузпа Борусия Дортмунд се класира за осминафиналите в турнира за купата на Германия, побеждавайки драматично Унион Берлин с 3:2 след продължения на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" откриха резултата пет минути преди паузата, когато Кристиан Пулишич направи успешна добавка отблизо след спасения удар на Шинджи Кагава.

Столичани сензационно изравниха в средата на второто полувреме чрез резервата Полтер, появил се в игра близо сто секунди преди попадението си. Десет минути по-късно Пулишич пусна за Максимилиан Филип, който простреля вратаря на съперника със страховита тупалка.

В 88-ата минута Унион смълча целия стадион с неочакван изравнителен гол, дошъл отново след изпълнение на Полтер. Мачът влезе в продължения и чак в 121-ата минута Дортмунд изкова победата с гол на Марко Ройс от дузпа.