Сливнишки герой Миньор 1919 (Перник)

Сливнишки герой отново с погром над Миньор Перник

Сливнишки герой нанесе най-тежката загуба на Миньор Пк от началото на сезона в ЮЗ Трета лига, надвивайки ги с 4-0 на собственият си стадион в Сливница. Самият двубой бе дерби на ХIV на ЮЗ Трета лига. Сливничани пък за втори път побеждават с подобен резултат именитият си съперник, след гръмкото 5-1 с което ги надвиха на 18 март 2017 г.

Двата отбора излязоха на терена под ръководството на рефера Иван Иванов, който се справи с воденето на този тежък двубой, макар, че гостите от Перник на два пъти имаха претенции за неосъдена дузпа. В началото на мача Миньор наложи леко териториално предимство, но до чисто положение пред вратата на Минев не се стигна. Сливничани пък взеха инициативата в средата на полувремето и скоро след това успяха да поведат. В 24-та минута, след едно центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, защитникът на Миньор Василев успя с глава да прати красиво топката в собствената си мрежа за 1-0.

В последната минута на първата част Костадин Кафтанов удвои, след като отбеляза куриозен гол с пета, като топката преди да влезе в мрежата се удари и в гредата, правейки резултата 2-0.

През второто полувреме Героя изнесе урок по тактическа дисциплина, демонстрираха завидна футболна зрялост, въпреки най-младият състав в групата. В 67-та минута влезлият като резерва Димитър Маймунков бе изведен напълно непокрит отляво, успя да овладее и да види отлично пласиралият се в наказателното поле централен нападател на сливничани Мариан Хаджиев, към който и прати топката а Хаджиев с невероятно изпълнение с плонж засече топката в мрежата с глава за 3-0.

Крайното 4-0 дойде в 90-та минута, когато защитникът на домакините Сибил Карагьозов намери Хаджиев и нападателят препарира вратаря на Миньор Леонтиев с второто си попадение в мача.

След мача около 50 фена на Миньор, дошли да падкрепят отбора в Сливница изчакаха ръководството на отбора за да му поискат обяснание за резултатите на отбора от началото на полу-сезона. С тях ръзговаря Георги Славчев, който от месец е Изпълнителен директор на Миньор.

Така Сливнишки герой излезе на трето място във временното класиране, на 9 точки зад лидера Хебър и на 5 зад втория Оборище. Предстоят обаче две гостувания, на Германея в Сапарева баня и на Балкан в Ботевград седмица по-късно. Миньор пък има два тежки двубоя - домакинство на септември симитли и гостуване на лидера Хебър.