Реал Мадрид Виктория (Пилзен)

Реал напомни за себе си, вкара пет гола на клетниците от Виктория Пилзен при визитата в Чехия (ВИДЕО)

Реал Мадрид направи важна крачка към класирането си за осминафиналите на Шампионската лига след гръмка победа с 5:0 като гост на Виктория Пилзен. Карим Бензема изигра страхотен мач и завърши с два гола и асистенция, а по веднъж се разписаха Каземиро, Гарет Бейл и Тони Кроос.

Така след 4 изиграни мача в Група G на турнира Реал Мадрид и Рома делят първото място с по 9 точки, ЦСКА Москва има 4, а Виктория Пилзен е само с 1.

Наставникът на “Кралете” Сантяго Солари имаше доста проблеми в защитата си, заради което заложи като титуляр на Серхио Регилон.

Испанците решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха 4 гола. Преди головото шоу обаче домакините можеха да поведат в резултата още в 11-та минута, когато бившият играч на Левски Роман Прохазка центрира към далечната греда, а Чори не успя за сантиметри да засече топката в мрежата.

Така се стигна до 21-та минута, когато Карим Бензема навърза цялата защита на Виктория и с хубав удар по земята направи 1:0. Това бе гол №200 за французина с екипа на Реал Мадрид, което досега бяха правили само Уго Санчес, Ференц Пушкаш, Карлос Сантияна, Алфредо Ди Стефано, Раул и Кристиано Роналдо.