Байерн Мюнхен АЕК Атина

Байерн победи на ходом безопасния АЕК, Левандовски герой с две попадения за "баварците"

Германският първенец Байерн пое еднолично лидерството в своята Група Е на Шампионската лига, след като постигна успех с 2:0 над гръцкия АЕК (Атина) на своя "Алианц Арена".

Ремито на Аякс срещу Бенфика в другия мач от груповата фаза позволи на баварците да се възползват и в крайна сметка те го сториха.

Левандовски откри резултата в 31-ата минута след попадение от дузпа, а в 71-ата минута отново той бе точен да оформи крайния успех.

След този мач Байерн е лидер с актив от 10 точки, а гостите от Атина са с четири загуби от четири мача и са на последната четвърта позиция без спечелена точка в актива си.