Нефтохимик Миньор (Раднево)

Нефохимик се наложи над Миньор Раднево трудно

Нефтохимик продължава победната си серия в Югоизточната Трета лига. В днешния XV кръг от първенството те се наложиха като домакини над Миньор /Раднево/ с 2:1. Така бургаският тим остава начело във временното класиране.

Играта през първата част на двубоя се водеше предимно в центъра на терена, като сериозни опасности, и пред двете врати, почти липсваха. Две минути преди почивката резултатът откри голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов. При  постепенна атака, той овладя с гърди центриране отдясно на Даниел Стоянов и с техничен удар закова топката в мрежата. Началото на втората част отново предложи равностойна игра. Гостите успяха да изравнят в 63-та минута, при контраатака. „Шейховете“ си върнаха преднината в 83-та минута. След центриране от фаул на Цветан Филипов, Цветомир Цонков игра с глава и отклони топката към малкото наказателно поле, където в опит да я изчисти, играч на гостите я засече в собствената си мрежа.

В следващия кръг отново предстои домакинска среща. „Шейховете“ ще посрещнат на стадион Лазур тима на Левски /Карлово/, на 24.11 /събота/, от 14:30 ч.