Сливнишки герой и Септември Симитли не се победиха

Сливнишки герой и Септември Симитли не се победиха в двубой от 17 кръг на ЮЗ Трета лига. С изпуснатите точки обаче сливничани пропуснаха шанса да изместят от второто място Оборище, които пък загубиха в Дупница днес.

Мача започна равностойно, като първите двадесетина минути на мача бяха изпълнени с грешки и борба в средата на терена. Гостите обаче стигнаха първи до гол, след като в 33-та минута Васко Весков се възползва от липса на концентрация в защитата на Героя и с точен удар откри 0-1.

До края на полувремето сливничани на два пъти можеха да изравнят, но първо изстрел на Кафтанов в 36-та минута премина над вратата а няколко минути по-късно Мариан Хаджиев пропусна невероятно да изравни от 3 метра, стреляйки слабо а топката бе изчистена от голлинията от защитник в бяло.

Героя все пак изравни в началото на втората част, след като в 48-та минута Ничо Ничев стигна първи до една спорна топка в наказателното поле на Септември, тукна я към връхлитащият на скорост Николай Маринов и той с топовен шут изравни 1-1. Попадението обаче се видя нередовно за треньорът на гостите Спас Стоименов, който нахлу на терена в опит да получи обяснение на рефера. За недоумение обаче реферът Ивайло Ненков, който го пощади и не го изгони, въпреки, че имаше пълно право да го направи.

В 74-та минута полузащитникът на домакините Весислав Иванов не можа да отбележи от непосредствена близост, като ударът му бе отразен от вратаря а в 75 пък защитникът Любомир Деспотов удари и гредата над вратаря на Септември Иван Димитров.

В последната минута на мача гостите можеха да си тръгнат като победитили, но Лъчезар Дафков от 2 метра не успя да прати топката в мрежата на Мартин Минев, като топката прелетя до гредата.