Арда (Кж) Кариана (Ерден)

Арда се справи с осакатения тим на Кариана, доскоро зачеркнат играч се превърна в герой за кърджалийци

Арда успя да постигне целта си и да победи с 2:0 у дома на "Арена Арда" другия новак Кариана Ерден в среща от 16-ия кръг на Втора лига.

По този начин отборът на Стойчо Стоев успя да се вмъкне в тройката и да измести ЦСКА 1948 от третото място. След този мач и двата тима са с равни точки, но "червените" са на четвъртата позиция.

Загубата е голям шок за ерденчани, които до преди два кръга бяха извън опасната зона, но в момента отборът е предпоследен с 12 точки и е на 4 точки от спасителните места.

Не може да не се отбележи, че Веселин Великов има страшно много кадрови проблеми и Евгени Игнатов, Иван Тодоров, Цветомир Тодоров пропуснаха мача - първите двама заради контузии, третият - заради наказание.

Освен това Янислав Иванов изпитва болки в кръста и поради тази причина не успя да започне в стартовия състав, което бе допълнителен удар за тима.

И двете попадения за Арда бяха дело на изненадващ играч - Вълчан Чанев. В 21-ата и 55-ата минута той вкара по идентичен начин - след удар с глава.

Интересно е да се отбележи, че в последните  два мача доскоро тотално зачеркнати играчи носят успеха на кърджалийци. Срещу Гълъбово - Ахмед Осман, а сега - Чанев.

Снимка: Официален сайт на Арда