Ювентус Сампдория

Отборът на Ювентус се наложи над Сампдория с резултат 2:1 в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А.

Роналдо откри резутлата във 2-ата минута, но в 33-ата Фабио Куалярела дузпа изравни. Отново Роналдо в 65-ата минута от дузпа донесе успеха за своя тим.

Интересното е, че освен португалецът другото главно действащо лице на "Алианц Стейдиъм" беше ВАР.

Именно след намесата на видео наблюденията бяха отсъдени двете дузпи в срещата, която тази на гостите беше доста спорна, а още по-спорно в 92-ата минута гол за 2:2 поради засада, беше отменен на Рикардо Сапонара, който беше пратил топката в горния десен ъгъл на безпомощния Матия Перин.