Ливърпул Арсенал

Ливърпул разби Арсенал и дръпна с 9 точки на върха (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул се наложи над Арсенал с резултат 5:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите успяха да поведат в резултата чрез Мейтлънд-Найлс в 11-ата минута, но "мърсисайдци" изравниха само 3 минути по-късно чрез Фирмино.

Отново бразилският нападател се разписа за 2:1 в 16-ата. Мане в 32-ата беше точен за 3:1, а в продължението на първата част Мохамед Салах от дузпа вкара за 4:1. Фирминьо в 65-ата от дузпа оформи своя хеттрик и крайното 5:1.

Ливърпул вече води с 9 точки пред втория Тотнъм и с 10 пред Ман Сити, но "гражданите" са с мач по-малко. Арсенал е пети с 38.