Валенсия Спортинг Хихон

Валенсия подцени Спортинг Хихон и се опари в първият мач за Купата на Краля

Втородевизионният "Спортинг Хихон" надви "Валенсия" с 2-1 на стадион "Eл Молинон", в двубой от първият елиминационен кръг за Купата на Краля. Крайният резултат ще бъде решен на Местая след две седмици. В стартовият състав на мениджърът на "прилепите" Марселино имаше множество футболисти, които нормално са сред резервите, в което може де е някаква основателна причина за загубата, която можеше да бъде и много по-тежка, заради достата пропуски на играчите от Астурия.

Валенсия контролираше играта в началото, но защитникът на домакините Хавиер Ноблехас откри изненадващо резултата в 34-та минута, когато при пърното си включване в атака прати топката в мрежата между трима слисани защитници на Валенсия, които просто го изгледаха как спокойно като на тренировка засича в мрежата едно центиране отляво за 1-0.

Гостите се хвърлиха да изравняват, като при една тяхна атака дойде и най-спорното положение в мача. Играчът на Валенсия Дани Пареххо отправи страховит удар от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и още в реално време се видя, че тупна зад тголлиниятаа след това бе довкарана с глава в мрежата от Гамейро. Реферът Ундриано Маенко обаче реши да бъде 100% прецизен и обяви намесата на ситемата VAR. След бърза намеса попадението бе зачетено още след рикушета и резултата стана 1-1.

През втората част сякаш мача вървеше към равен резултат, когато в 78-та минута 29 годишният британски таран на Спортинг Никълъс Блекмен засече с летящ плонж центиране на Роберто Кавенйе и донесе победата с 2-1 на своя отбор.