Манчестър Сити

Гуардиола с джентълменска постъпка след разгромната победа над Бъртън

Ман Сити разгроми представителя на Лига 2 Бъртън с резултат 9:0 в първи 1/2-финален сблъсък от турнира "Карабао къп".

Първото полувреме завърши при резултат 4:0 след попадения на Кевин Де Бройне, Зинченко и два на Габриел Жезус. Жезуз вкара още два през втората част, а по един добавиха Фил Фодън, Кайл Уолкър, Рияд Марез.

Това е най-голямата победа на Пеп Гуардиола в треньорската му кариера. Той постигна същия резултат и с Барслеона срещу Хоспиталет през сезон 2011/12.

След последния съдийски сигнал Пеп Гуардиола поздрави всички играчи на Бъртън, като беше забелязан да говори с всеки един от тях.

Най-дълъг разговор испанеца проведе с вратаря на тима Колинс, който беше изключително разочарован след края на двубоя.