Сливнишки герой Германея

Героя прегази Германея в контрола

Победа с категоричното 5-1 постигна тимът на Сливнишки герой, надигравайки в предсезонна контрола отбора на Германея (Сапарева баня). Контролата се игра на изкуственото игрище на столичното 57-мо училище в кв. Красна поляна, а двата отбора изнесоха приятен за гледане двубой.

Победата бе и подарък за рожденият ден на треньора Петър Малинов, който днес навърши 48 години. Главен съдия пък бе Георги Андреев от Благоевград.

Самата контрола бе изиграна на много високо ниво, като още в 15-та минута полузащитникът на СГ Росен Колев в типично негов стил проби отляво и с отсечен удар откри за 1-0.

Дошлият на проби в тима от Сливница Марио Петров удвои само 5 минути по-късно, възползвайки се от грешка в защита на Германея и прати топката в мрежата за 2-0.

Резултата стана класически преди почивката, когато Димитър Атанасов бе изведен отлично в наказателното поле и технично направи резултата 3-0.

През втората част двамата треньори направиха доста промени, но качеството на двубоя като цяло се запази.

В 60-та минута реферът Андреев отсъди дузпа за Сл. герой, за нарушение срещу Николай Маринов, която нападателят Мариан Хаджиев превърна в гол за 4-0. Няколко минути по-късно и Германея получиха право да изпълнят 11 метров наказателен удар, с който намалиха на 4-1.

Крайното 5-1 оформи Димитър Маймунков след атака по-учебник.

Следващата контрола е през уикенда с U-19 на ЦСКА.