Барселона Севиля

Барса го направи пак! Обърна Севиля в реванша.

Барселона отново направи уникален обрат във футболен мач снощи, побеждавайки Севиля с 6:1 в мача реванш за Купата на Краля на своя стадион „Камп Ноу“, като заличи пасив от два гола първият двубой и класирайки се за полуфиналите с общ резултат 6:3.

Треньорът на каталунци Ернесто Валверде не допусна втори път грешката да излезе на терена с експериментален състав като в първият двубой, и на терена се появи най-доброто с което разполага, начело със звездата Лионел Меси. Той бе и в основата на първият гол, дошъл в 13-та минута, когато аржентинецът бе фаулиран в наказателното поле на Севиля, за което бе отсъден 11 метров наказателен удар, който Филипе Коутиньо реализира за началото на разгрома 1-0. Гостите също получиха право да изпълнят дузпа след намесата и на ВАР, но стражът на Барселона Яспер Силесен отрази удара на Банега. В 31-та минута преднината на Севиля бе заличена, след като Иван Ракитич реализира за 2-0.

През второто полувреме Барса изригна наново, след като за три минути Филипе Коутиньо и Сержи Роберто също реализираха, правейки резултата 4:0, но в 68-та минута гостите успяха да върната един гол чрез Араня за 4-1, което все пак им даде някаква надежда, че могат да стигнат до нещо в този двубой. Това обаче сякаш само раздразни Барса, и последваха още два гола , които бяха отбелязани от Луис Суарес в 88-та минута, а в последната минута на мача Лионел Меси затвърди отличната си игра в мача след асистенция на Жорди Алба да крайното 6-1.

Снемка: Официален сайт на Севиля