Рома Порто

Дзаниоло донесе победа на Рома, но развръзката остава за реванша

Рома победи Порто с 2:1 в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. "Вълците" поведоха с 2:0, но допуснаха попадение на своя "Олимпико", което със сигурност ще направи реваншът на "До Драгао" непредвидим. Два гола само в рамките на 6 минути вкара Дзаниоло за домакините, но малко след това гостите стигнаха до важното попадение.

През първата част попадения не паднаха, а инициативата беше поделена. Все пак домакините могат да съжалавят, след като Джеко нацели гредата.

Втората част започна с натиск на Рома. В 70-ата минута Джеко получи топката в наказателното поле и Заниоло, който стреля и изпрати топката в долния десен ъгъл на Касияс - 1:0. Само две минути Даниеле Де Роси с решаваща намеса блокира футболист на "драконите", който бе близо до гола. Секунди по-късно отново Дзаниоло взриви трибуните на "Олимпико", след като вкара, след удар на Дзеко в гредата.

Радостта на "джалоросите" обаче не продължи дълго. В 79-ата минута появилият се Адриан Лопес наказа защитата на домакините, която проспа едно дълго подаване - 2:1.

Малко след гола на Адриан играчите на Серджо Консейсао бяха съвсем близо и до 2:2, но фалцов удар на Ектор Ерера мина на сантиметри встрани от целта. В крайна сметка резултатът се запази, Рома спечели, но развръзката остава за реванша.