ЦСКА 1948 Сливнишки герой

Сливнишки герой изненада ЦСКА 1948

Третодевизионният Сливнишки герой победи ЦСКА 1948 с 1-0 в контролна среща, играна на стадиона в столичният квартал Требич. Това бе и последната контролна среща и за двата тима преди подновяването на първенството на Втора и Трета лига този уикенд.
Двубоя започна с едноминутно мълчание в памет на 146 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски.
ЦСКА започнаха по-активно срещата, и скоро те имаха добър шанс да открият, след като капитанът на "червените" Апостол Попов бе забравен от защитата на Героя абсолютно непокрит на задна греда след центриране отдясно, но ударът му с глава мина до гредата.
В 33-та минута пък Спас Георгиев отправи топовен изстрел, който срещна дясната греда на вратарят на Героя Мартин Минев.
В края на полувремето сливничани също имаха отличен шанс да поведат, след като полузащитникът Росен Колев бе изведен в отлична позиция, напредна и отправи страховит шут, който тресна напречната греда над Михайлов.
През втората част Героя попари своя съперник, след като в 70-та минута Александър Александров-Аци овладя на гърди и с красив удар прехвърли Емил Михайлов за крайното 1-0.