Ливърпул Байерн Мюнхен

Ливърпул и Байерн Мюнхен не си вкараха гол и оставиха развръзката за реванша

Ливърпул и Байерн Мюнхен завършиха 0:0 в първи осминафинален двубой от Шампионската лига. Домакините отправиха повече удари и създадоха повече положения пред вратата на Нойер, но германската отбрана се справи и не допусна гол преди реванша на "Алианц Стейдъим".
Юрген Клоп заложи на традиционното трио в предни позиции - Салах, Фирмино и Мане, докато за Байерн титуляр започна Кингсли Коман, който бе под въпрос за срещата.

След първаначалните десетина минути на опознаване, мърсисайдци имаха първото положение. Салах получи добра топка и стреля от въздуха, но без да затрудни Нойер. Малко по-късно и Мане от добра позиция пробва да стреля бързо, но ударът не бе точен. Секунди по-късно Алисон се забави при изнасянатето на топката и бе атакуван от Коман, който обаче прати топката в аут. В 24-ата минута удар на Салах с глава мина покрай вратата. Осем минути по-късно дойде и най-чистото положение за домакините до момента. Кейта стреля, но бе блокиран. Топката попадна в Мане, който сам срещу Нойер се притесни и прати кълбото в аут.

В 38-ата минута Кейта стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранител и попадна в Мане, който стреля със задна ножица, но крайно неточно.

Второто полувреме започна със спорна ситуация в наказателното поле на Ливърпул. Коман подаде към Левандовски, който падна след сблъсък с Фабиньо, но съдията не посочи бялата точка. В 59-ата минута Гнабри отправи далечен удар, който мина над напречната греда.

В средата на втората Ливърпул задържаше топката, но така и не успя да измисли начин за преминаване през защитния вал на отбраната на Байерн. В 75-ата минута Гнабри пробва за втори път в мача далечен удар, но отново неточно. Малко след това и Хамес реши да стреля от около 25 метра по земя, но кълбото отново излезе в аут.  До края на мача Ливърпул така и не успя да измисли нещо по-смислено пред вратата на Нойер и резултатът се запази. Така реваншът на "Алианц" ще бъде крайно интересен.