Лион Барселона

Лион вярва в чудото след 0:0 с Барселона

Отборите на Лион и Барселона завършиха 0:0 в първия осминафинален двубой на Шампионската лига. Французите направиха добър мач срещу Меси и компания и вярват в чудото, след като не допуснаха гол на своя стадион.

Първо положение в мача дойде, след удар на Усман Дембеле, ,който излезе в аут. Минути по-късно каталунците получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но и Лионел Меси не успя да уцели рамката. В следващата атака Ауар пробва рефлекса на Тер Стеген, а стражът на Барса се намеси отлично и лови. В 9-ата минута удар на Мартен Терие срещна гредата, като вратарят на Барса успя леко да отклони кълбото и на практика спаси сигурен гол.

Последваха опасности пред вратата на Лион, а в 19-ата минута стражът на домакините Антони Лопеш отрази удар отблизо на Дембеле. В следващите минута Барса владееше инициативата, но ударите към вратата на домакините не носеха нищо. В края на полувремето домакините поизгравниха играта.

През втората част Барса започна с традиционното си владеене на топката. Домакините се бяха добре групирали и внимаваха за Меси.

Така освен териториалното предимство за каталунците, до положения пред вратата на Лион не се стигаше лесно.

Меси и Дембеле комбинираха добре в 64-ата минута, но последвалият удар на аржентинеца беше от малък ъгъл и вратарят на Лион спаси.

Няколко минути по-късно по-късно отново Меси излезе на позиция, но ъгълът отново бе прекалено малък и звездата на Барса стреля неточно.

Секунди по-късно Суарес от точката за дузпата направи невероятен пропуск, след като ударът му мина покрай вратата на Лопеш. В 74-ата минута отново уругваецът можеше да прати топката в мрежата, но закъсня и не успя да засече перфектно центриране на Алба по земя. В следващите минути примката около домакините започна да се затяга, но гол така и не падаше.  В 88-ата минута мощен пробив на Меси завърши с нарушение на Менди на около 22 метра от вратата. Капитанът на Барса обаче стреля в стената. До края на мача домакините удържаха гостите си и стигнаха до нулевото равенство.