Спартак (Плевен)

Обзор на Северозападната "В" група

Лидерът 6 Северозападната Трета лига Спартак Пл започна пролетния дял с класическа победа. Плевенчани надделяха с 3:0 у дома над Академик Свищов. Домакините доминираха през цялото време и пропуснаха да бият с повече. Нулевото равенство обаче се запази до почивката. На три пъти гредите помогнаха на студентите, като най-фрапантен бе пропускът от дузпа на Ивайло Раденцов в края на полувремето, когато насочи топката в напречната греда.

Още в началото на втората част Иво Върбанов изведе плевенчани напред в резултата. Десетина минути преди края Преслав Антонов удвои, а след това Жулиен Венков оформи класическия успех. За цял мач гостите не застрашиха нито веднъж вратата на Спартак.

Преследвачът на плевенчани Янтра Габрово победи като гост Янтра Полски Тръмбеш с 3:0. Възпитаниците на Петър Кръстев спечелиха трите точки с лекота. В 11-ата минута Християн Кожухаров изведе брат си Пламен зад защитата на домакините и той откри резултата. Същият се разписа и в края на първото полувреме със силен шут - 2:0.

Със започване на втората част Християн Василев поде атака, която продължи с пас към Християн Кожухаров, който обаче прескочи топката и Тодор Чирпанов оформи класическия успех. Гостите направиха куп пропуски през целия двубой.

Вихър Славяново пък вече е на трета позиция, след като свали оттам Бдин Видин, надигравайки го с 2:1 у дома. И двата отбора имаха своите герои в битката - за домакините голмайстора Константин Генков, а за гостите вратаря Явор Райчев. Първият се разписа два пъти, като победното попадение реализира в 89-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В 60-ата минута Генков бе най-съобразителен в продължително разбъркване и откри резултата. Десетина минути по-късно Георги Илиев наказа грешка на Дилян Димитров за 1:1. Младият видински страж Райчев спаси тима си от по-го-лям резултат.