Беласица

Беласица се завърна на "Цар Самуил" с победа и оркестър

След 5 години прекъсване Беласица отново проведе домакински мач на стадион "Цар Самуил". Петричани победиха Надежда Доброславци с 2:0 w двубой от Югозападната трета лига. За срещата беше създадена страхотна атмосфера. На трибуните присъстваха над 700 зрители, които палеха факли при головете на Бела. а ромски оркестър поддържаше настроението

Петричани си подпечатаха победата само в рамките ма 120 секунди през първото полувреме. в 22-ата минута резултатът бе открит от Валентин Костов, който вкара с глава след центриране на Мартин Таушанов от фаул. В 24-ата отново Таушанов асистира. Този път той изведе Георги Спасов в наказателното поле и той матира стража Димитър Симеонов за крайното 2:0. След почивката Благой Наков от домакините изпусна на два пъти сам срещу вратаря Стражът на бела също имаше спасявания Лидерът Хебьр пък направи поредна крачка към Втора лига, след като победи Сли8 нишки герой с 1:0 като гост Гола вкара Георги Недялков в 36-ата минута.