Рен Арсенал

Рен направи за смях слабия Арсенал във Франция, лондончани са на прага да изхвърчат от Лига Европа

Рен шокира неприятно Арсенал на френска земя в първия 1/8-финален сблъсък от Лига Европа между двата отбора.

Бретанци постигнаха успех с 3:1 над своя противник и така направиха малка крачица към класирането в следващата фаза на турнира.

Още в 4-ата минута Иуоби опита нещо между удар и центриране към далечния ъгъл на противниковата врата, а Кубек не се намеси добре и допусна лесно попадение.

В 41-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Сократис бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Минута след това Бурижо от границата на наказателното поле успя да изравни резултата, а големият обрат дойде в 65-ата минута.

Тогава при опита си да изчисти една топка Кошчелни я вкара в собствената си мрежа след центриране.

В 88-ата минута Сар с глава довърши клетите гости.