Челси Динамо Киев

Челси е на 99,9% на 1/4-финал в Лига Европа след класика срещу украинския Динамо (Киев)

Челси победи Динамо Киев с 3:0 в първа среща от 1/8-финалите на Лига Европа, играна на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Футболистите на мениджъра Маурицио Сари стигнаха безпроблемно до успеха, след като Педро откри резултата още в 17-ата минута, което даде нужното спокойствие на "сините" от Лондон. През втората част Уилиан (65') се разписа от пряк свободен удар, а в края на мача Калъм Хъдсън-Одой оформи класическия резултат.

Така Чалси със сигурност ще замине за Киев със завидно спокойствие. Реваншът на стадион "Олимпийски" е на 14 март от 19:55 часа българско време.