Ботев (Ихтиман) Сливнишки герой

Сливнишки герой си го изкара на Ботев Ихтиман

Сливнишки герой си изкара на Ботев Ихтиман за пропуснатите точки в първите два кръга на Югозападната Трета лига, след ги разбиха със 7-0 на собственият си стадион в Сливница. Двубоя бе от 20-ти кръг в групата и се игра под ръководството на рефера Благой Манов от Благоевград.

Срещата започна лошо за Героя, след като още в 9-та минута се наложи техническият щаб да прави принудителна смяна, след като централният защитник Любомир Деспотов получи тежко разстежение и бе заменен от Сибил Карагьозов.

В 12-та минута пък главният съдия не отсъди 100% дузпа за Героя, след като играещият треньор на Ботев Валери Свиленов задържа с ръка Александър Александров и го свали на земята, но Манов незнайно защо си замълча!

В 21-та минута все пак сливничани откриха, след като Сибил Карагьозов качи топката на главата на Мариан Хаджиев в наказателното поле и той бе безпогрешен 1-0. В 40-та минута таранът отбеляза вторият си гол в мача, когато от 5 метра опита да скъса мрежата зад вратарят на Ботев Радослав Костадинов с шут от упор за 2-0. В самият край на полувремето пък десният защитник Кристиян Здравков с глава засече центиране от пряк свободен удар, правейки резултата застрашителен за гостите 3-0.

След полувремето нещата станаха още по-лоши за гостите, като само отличните изяви на вратарят Костадинов ги спаси от двуцифрен резултатв техен ущърб. Въпреки неговите изяви, Мариан Хаджиев записа хеттрик в 50-та минута, след асистенция на Кристиян Здравков за 4-0. Три минути по-късно той бе заменен, обирайки овациите на публиката.

В 73-та минута Александър Александров изеведе с ювелирен пас нахлуващият на скорост по лявото крило Стивън Кирилов, той овладя и отправи страховит шут, правейки резултата 5-0. В следващата атака отново Кирилов бе на фокус, след като бе изведен сам срещу вратаря на Ботев, но бе повален от Свиленов, за което треньорът-защитник бе декориран в червено от Манов и пое преждевременно към съблекалните. Пряк свободният удар бе изпълнен от Николай Маринов, но топовният му шут бе избит от Костадинов.

В 80-та минута и Костадин Кафтанов се разписа във вратата на Ботев, пращайки в типично негов стил с хубав диагонален удар топката в мрежата за 6-0. Последният седми гол отбеляза Александров, след красив извеждащ пас на Кафтанов.