Ливърпул

Битката за титлата във Висшата лига още е жива, Ливърпул не сгреши срещу Бърнли и доближи лидера

Ливърпул постигна домакинска победа с 4:2 след обрат на "Анфийлд" срещу Бърнли в среща от 30-ия кръг на Висшата лига. По този начин "червените" се доближиха отново на точка зад лидера Манчестър Сити и запазиха интригата за титлата жива.

Срещата не мина без скандали и 6-ата минута гостите вкараха попадение директно след корнер, макар че в ситуацията преди гола имаше видно нарушение срещу Алисон, което обаче не бе отсъдено. Въпреки това обаче домакините се окопитиха и стигнаха до обрата.

В 19-ата минута Фирмино се разписа, а за обрата точен бе Мане точно десет минути след това.

Краят на интригата бе сложен от Фирмино, който заби второто си попадение в срещата, в 67-ата минута. До края силите на гостите стигнаха за още един гол чрез Гудмундсон в 90-ата минута, но и Ливърпул вкара чрез Мане в продълженията.