Левски Лудогорец

Лудогорец смълча Левски в София и направи изключително важна крачка към нова титла

Лудогорец спечели дербито срещу Левски с 2:0 на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Това стана в среща от 25-ия кръг на родната Първа лига и по този начин "орлите" са с 5 точки пред втория в класирането ЦСКА и с цели 8 точки пред "сините".

Това бе и дебютен мач на Стойчо Стоев начело на тима от Разград. Специалистът се завърна начело на тима след няколко години лутане.

Като цяло по-добрият отбор на терена бе този на Лудогорец и в крайна сметка тимът на Стоев стигна заслужено до трите точки в мача.

Още в 8-ата минута Вандерсон направи страхотен пропуск и стреля покрай Михайлов, макар да бе на позиция сам срещу него.

Две минути след това Кешеру нацели гредата след хубав удар, но все пак Марселиньо даде преднина на разградчани в 20-ата минута.

Райнов загуби топката пред наказателното поле и кариоката успя да реализра след удар от няколко метра при който имаше и рикошет.

До почивката нямаше повече попадения и като цяло повече опасности.

Второто полувреме не бе особено интензивно и темпото на игра спадна, но в 70-ата минута Марселиньо бе на косъм от втори гол.

Този път ударът му мина на сантиметри покрай гредата, а в добавеното време Лукоки удвои аванса на тима си след удар от близка дистанция.