Ювентус Атлетико Мадрид

Кристиано Роналдо вкара хеттрик, а Ювентус победи Атлетико Мадрид с 3:0 и записа исторически успех в Шампионската лига!

"Бианконерите" заличиха пасива си от два чисти в първия мач и продължават напред в турнира след наистина фамозен обрат.

Срещата започна с бурен натиск на Ювентус и в четвъртата минута тимът на Алегри вкара гол, който обаче бе отменен заради нарушение на Киелини.

В 27-ата минута падна първото попадение за Ювентус. Кристиано Роналдо влезе в наказателното поле, за да стигне до центриране на Федерико Бернардески, и отбеляза по невероятен начин отблизо в десния ъгъл на Облак за 1:0.

След гола Юве продължи да владее инициативата, но така и не успя да стигне до втори гол, въпреки че имаше две добри възможности за гол чрез Бернардески и Киелини.

Само три минути след началото на втората част Кансело изпрати превъзходно центриране в наказателното поле, Кристиано Роналдо нанесе удар с глава отблизо във левия ъгъл, Облак спаси, но топката премина голлинията и резултатът стана 2:0.

При този резултат Юве продължи да владее топката повече и да търси трети гол, а Алегри пусна в игра Дибала и Мойс Кийн. Именно Кийн можеше да се разпише за 3:0, но сам срещу вратаря изтърва. Така се стигна до 88-ата минута когато Бернардески бе съборен в наказателното поле от Корея.

Съдията отсъди дузпа, а Роналдо с безпощаден удар оформи четвъртия си хеттрик срещу Атлетико и хвърли в делириум феновете на "Алианц". Така Ювентус изстрада фамозен успех и чака своя съперник на 1/8-финалите.