Байерн Мюнхен Ливърпул

Байерн е на колене, Ливърпул срази големия германски гранд при гостуването си насред Алианц Арена

Ливърпул разплака Байерн на "Алианц Арена" в срещата-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и след успех с 3:1 на германска земя се класира за следващата фаза.

Общият резултат остава същия като в този мач, тъй като първият двубой на "Анфийлд" завърши без попадения и респективно, и без победител.

Гостите получиха тежък удар още в 13-ата минута, когато капитанът Хендерсън се контузи и бе заменен принудително от Фабиньо.

Това обаче не пречупи "мърсисайдци" и в 26-ата минута Мане се възползва от грешка на Нойер, който излезе до границата на наказателното поле, и вкара топката в опразнената врата.

Радостта на гостуващия тим бе кратка, тъй като в 39-ата минута Матип си вкара автогол във вратата си и така резултатът бе изравнен.

Всичко за Байерн в този мач приключи в 69-ата минута, когато след изпълнение на корнер Ван Дайк с глава матира противниковия вратар.

В 84-ата минута Мане уби каквато и да е интрига, след като вкара още един гол и оформи крайния резултат.