Челси Динамо Киев

Челси размаза на пух и прах Динамо в Киев, Жиру блесна с хеттрик и асистенция за лондончани

Челси спечели с лекота гостуването си на украинския гранд Динамо (Киев) с 5:0 в срещата-реванш от 1/8-финалите на Лига Европа.

По този начин „сините” се класираха за следващата фаза на втория по сила европейски турнир след общ резултат от двата мача 8:0 и направиха важна крачка към трофея от надпреварата.

В този мач лондончани бяха без Игуаин, който е болен и не пътува с тима, а освен това Сари  остави на пейката титуляри като Жоржиньо, Азар и Луис.

Жиру, който поведе атаката на тима, не разочарова своя наставник и наниза хеттрик след попадения в 5-ата, и 33-ата и 59-ата минути.

Алонсо също се разписа в самия край на първото полувреме, а за крайния резултат точен бе Хъдсън-Одой в 78-ата минута.