Ботев (Гълъбово)

Ботев (Гъл) назначи временен треньор

Втородивизионният Ботев Гълъбово назначи временен треньор. Досегашният наставник Господин Мирчев подаде оставка след атрактивното 3:3 с Пирин в Стара Загора. Тя беше приета от ръководство. Поне на този етап треньор ще е Георги Кирилов. Той е важна фигура за футбола в Гълъбово, като беше неизменна част от тима във Втора лига в периода 2013-2018 г. Кирилов има 122 мача и 39 гола в първенството.

През миналото лято Георги сложи край на състезателната си кариера като нападател и стана помощник-треньор на Ботев. През месец май той ще навърши 40 г. Дебютът му ще е в събота 6 гостуването на Несебър.

Гълъбовци заемат 11-о място, като са на 5 точки над зоната на изпадащите. Съперникът им Несебър пък е веднага след тях с 2 пункта по-малък актив.

Господин Мирчев хвърли оставка, след като през пролетта освен равенството 3:3 с Пирин направи 0:0 със Струмска слава и загуби с 0:2 от Литекс като гост. Мирчев пое тима в хода на сезона вместо Людмил Киров, който напусна в посока Верея, а после премина 6 родния Дунав. В Гълъбово пък се строи на практика нов стадион и тимът в момента домакинства на "Трейс Арена". Ботев вече 6 поредни сезона е част от Втора лига.