Монтана Добруджа

Голям резил за Монтана, загуби от Добруджа насред "Огоста" и се прости с мераците за първото място

Монтана допусна много голяма издънка и загуби с 1:2 от последния в класирането Добруджа. Това стана в среща от 21-ия кръг на Втора лига, която се игра на стадион "Огоста".

Преди мача домакините бяха повече от фаворити за успеха особено с оглед на факта, че гостуващият тим страдаше от много кадрови проблеми и се наложи Емил Велев да преквалифицира някои ограчи на непознати за тях позиции.

Айтов откри в 11-ата минута за монтанчани, които сякаш подцениха противника си в хода на мача и в крайна сметка си изпатиха сериозно.

Григоров изравни от дузпа в 37-ата минута, а за обрата и крайния резултат точен бе Кабабола, който се разписа в 75-ата минута.

След успеха Монтана е с 46 точки и е на цели 12 точки от лидера в класирането Царско село, като на практика тимът няма шансове за първото място.

Добруджа пък събра 14 точки и е на последното място, но шансовете за спасение са живи, тъй като тимът е на 4 точки от спасителното 14-о място, което е заемано от Пирин, който обаче има и мач по-малко.

Снимка: dobrudjabg.com