Сливнишки герой

Сливнишки герой с минимална победа над Надежда (Доброславци)

Сливнишки герой победи Надежда (Доброславци) с 1-0, двубой от 22-ри кръг на ЮЗ Трета лига, но изигра може би един от най слабите си мачове през Сезон 2018/2019. Подценяване, загуба на концентрация, множество пропуски и няколко отлични спасявания на вратаря на гостите Димитър Симеонов може би бяха причината резултата да остане само 1-0 в този двубой, който предварително всички мислеха, че ще е нещо подобно на разгрома срещу Ботев Ихтиман преди седмица.

Този двубой още веднъж обаче показа, че тази група е напълно непредсказуема и ако някой си мисли, че може да печели с лекота мачове, лежейки на стари лаври, в крайна сметка ще бъде жестоко разочарован, след като два от лидерите в групата (Пирин и Вихрен), допуснаха напълно неочаквани загуби, което пък върна Сливнишки герой на третото място в групата.

Вчерашният мач бе ръководен от младият рефер Геро Писков с помощници Костадин Тановчев и Николай Попниколов от Благоевград, четвърти съдия бе Васил Минев а дежурен делегат на БФС бе опитният Николай Петров, и двамата от София. За главният рефер това бе дебют в Трета лига, и той като цяло се справи с двубоя, може би с няколко пропуска, които обаче се обясняват с крехкият му опит и голямото напрежение от дебюта. От името на ФК Сливнишки герой му пожелаваме дълги и успешни години по терените.

Срещата се игра при много приятно и слънчево време, на отлично подготвеният терен на Градският стадион в Сливница, като единствено сравнително силният вятър пречеше на футболисти и зрители да се насладят на 100% на това спортно събитие.

Двубоя пък бе така да се нарече комшийско дерби, след като разстоянието от Сливница до с. Доброславци е едва около 25 километра, което обяснява и присъствието на около петдесетина привърженици на Надежда, дошли на стадиона да наблюдават тима в представянето му срещу Героя.

Срещата започна с добро темпо, като и двата тима се хвърлиха здраво в средата на терена. Гостите сякаш изненадаха сливничани с бойката си игра, и в продължение на десетина минути не дадоха никаква сериозна възможност на значително по-именитият си съперник. Все пак в 12-та минута защитникът Сибил Карагьозов проби по фланга и центрира в наказателното поле, където централният нападател на Героя Александър Александров-Аци овладя на гърди, със защитник залепен на гърба му се завъртя на 180 градуса и с красив шут отбеляза победният гол в мача 1-0.

Последваха куп пропуски пред вратата на гостите, които дадоха надежда за Надежда, че могат и да вземат нещо от този двубой. Младият рефер Писков пък реши да пропусне едно явно нарушение в наказателното поле на гостите, след като полузащитникът на Героя Стивън Петров надбяга Светослав Желязков и нахлу в наказателното поле, защитникът явно го избута в гръб и го повали на земята, което бе чиста дузпа, която обаче рефера подмина.

През втората част играта отново се водеше пред вратата на Надежда. С куп пропуски се отличиха Мариан Хаджиев, Ничо Ничев, Кристиян Николов и Весислав Иванов. Най фрапантният от всички дойде в 52-та минута, когато след центриране в наказателното поле, Хаджиев от 4 метра отправи удар с глава, който Симеонов изби с невероятен рефлекс, топката попадна у Стивън Петров, който отново стреля, но Симеонов отново отрази.

В самият край на мача Весислав Иванов направи учудващ пропуск, след като бе изеведен на отлична позиция на границата на наказателното поле, стреля, но Димитър Симеонов отново успя да избие.

Гостите пък имаха само на два пъти шансове, да застрашат вратата на Мартин Минев. Те дойдоха след изстрели на Даниел Василев и Валентин Миленов, но Минев бе непреодолим.