Нефтохимик Димитровград 1947

Класическа победа за „шейховете“ в Димитровград

Пета поредна победа към серията си добави тима на Нефтохимик. „Шейховете“ се наложиха като гости над Димитровград с 3:0, в XXII кръг на Югоизточната Трета лига.
Двубоят започна с опасен изстрел към вратата на бургаския тим, но Ферди Мюмюнов се намеси безупречно. Последва шанс за гостите, но далечният изстрел на Боримир Карамфилов срещна гредата. В 20-та минута, след игра с ръка на играч на домакините, бе отсъдена дузпа в полза на Нефтохимик. Решението на главния арбитър обаче бе подложено на коментар от асистентите и единадесетметровият наказателен удар бе отменен. Преди това обаче острата реакция на футболиста му донесе червен картон и димитровградчани изиграха мача с човек по-малко. Вместо дузпа, съдията отсъди корнер, което доведе до първото попадение на Нефтохимик. Цветомир Цонков засече с глава центрирането на Николай Костов и откри резултата. До края на полувремето бургаският тим имаше няколко възможности да увеличи преднината си, но резултатът се запази.

Второто попадение дойде след почивката, когато в 54-та минута Цветан Филипов овладя топката пред пеналта и я насочи към далечния ъгъл за 2:0. Веднага след подновяването на играта последва нова атака на Нефтохимик. Тя бе завършена от Деян Христов, който оформи класическото 3:0.

В понеделник започва подготовката на „шейховете“ за домакинството на Созопол. Морското дерби ще е на 30.03 (събота), от 15:00 ч., на стадион Лазур.