Нефтохимик Созопол

Дербито на Югоизток завърши с реми, Нафтата и Созопол не се победиха в оспорван мач на "Лазур"

Дербито на Югоизточната Трета лига между Нефтохимик (Бургас) и Созопол завърши без победител. Първият и вторият в групата завъртяха равенство 1:1 в двубой от XXIII кръг на шампионата и запазиха интригата за първото място.

И двете попадения на стадион “Лазур” паднаха през първата част. Срещата започна чудесно за момчетата на Диян Петков, след като в 11-ата минута вече имаха аванс от един гол. Точен за пореден път през сезона бе опитният Деян Христов.

След още 11 минути игра обаче възпитаниците на Маргарит Димов възстановиха равенството. В крайна сметка повече попадения в срещата не паднаха и двата тима си поделиха по една точка. В класирането Нефтохимик събра 57 в актива си и запази дистанцията от три точки до втория Созопол, който има 54.

Снимка: Kotasport.com