Оборище (Панагюрище) Сливнишки герой

Оборище остава в играта, победи в Сливница (+Видео)

Оборище (Панагюрище) поледи като гост Сливнишки герой с 0-1, в дербито на 24 кръг на ЮЗ Трета лига. Победата остави тимът от Панагюрище в играта за влизане във Втора лига, което ще бъде решени вероятно в пряк двубой с лидера Хебър на който Оборище гостува на 10 април 2019 година. През есенният дял на шампионата точно панагюрци бяха единственият тим победил Хебър.

Двубоя бе изгледан от големият приятел на Сливнишки герой, великата сръбска музикална икона Мирослав Илич, който си направи снимка с двата отбора преди началото на двубоя. Сръбската звезда бе придружен от главният мениджър на сливничани Венцислав Рангелов.

Началото на мача бе за Оборище, които бяха по-активни, като още в 13-ата минута Васил Тачев нацели гредата, след което топката се озова в Георги Стефанов, който от близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. Скоро обаче сливничани се окопитиха и започнаха да атакуват вратата на Акалски. В 15-та минута Стивън Кирилов излезе очи в очи срещу варатаря на Оборище, но Акалски парира удара му и изби в ъглов удар. Десет минути по-късно Хаджиев стеля с глава над вратата.

Десет минути по-късно Хаджиев стеля с глава над вратата. Гостите обаче стигнаха до попадение в 40-та минута, когато бившият играч на Героя Петър Петров с красив изстрел по диагонала прати топката в мрежата. Това попадение се оказа с цената на злато за Оборище, след като лидера в групата Хебър, който те преследват като втори в групата, се издъни и завърши наравно у дома срещу аутсайдера Надежда (Доброславци), а разликата между първите два отбора в групата вече е само 4 точки.

През втората част Героя натисна сериозно, като само шанса и липсата на концентрация пред вратата на Оборище лиши Сливнишки герой от поне точка. С пропуски се отличиха Хаджиев, Попов и Иванов. Весислав Иванов пък удари гредата над Акалски в 78-та минута.