Миньор

Миньор обърна Марек с голове на резерви

Миньор обърна Марек за 2:1 в Перник, като повтори сценария от Сандански преди седмица. Тогава обаче жълто-черните бяха на губещата страна, след като бяха повели.

Гостите от Дупница изненадващо откриха в 22-ата минута, когато Димитър Владимиров надбяга защитниците на перничани и пусна топката покрай Алекс Георгиев. Попадението смути домакините, които почти не застрашиха вратата на дупничани.

На почивката старши треньорът Юри Васев предприе рискован ход, като пусна в игра и трите смени. Той обаче се оказа печеливш и чуковете стигнаха до пълен обрат. Домакините увеличиха оборотите. В 57-ата минута след центриране отляво Стоян Георгиев свали топката с глава в наказателното поле и Томислав Павлов, отново с глава, я прати в мрежата за 1:1.

Пълният обрат донесе друга резерва - Стивън Милчев, който завърши точно самостоятелен пробив отляво. Гостите приключиха мача с човек по-малко, след като секунди преди края резервата Бойчо Влахов фаулира откъсналия се сам срещу вратаря Стивън Милчев.