Спартак (Варна)

Спартак (Вн) наказа и Калиакра

Спартак Варна спечели срещу Калиакра с 2:0 в Шабла. За седмата поредна победа на варненския тим се разписаха в двете полувремена Севдалин Стайков и Валентин Веселинов. Спартаклии изостават само на 2 точки от Суворово и ако го победят другата седмица у дома, ще излязат лидери, макар че ще имат и мач повече.

В 44-ата минута по-добрата игра на варненци бе материализирана с гол шедьовър на Севдалин Стайков. Централният защитник шутира мощно от около 25 метра, топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията - 1:0 за Спартак. Малко след почивката Валентин Веселинов покачи на 2:0, след като се разписа с майсторски удар по земя. В 67-ата минута Румен Николов пропусна да направи преднината на своите класическа, след като от 5 метра шутира в аут. В 78-ата минута варненци изтърваха дузпа, която бе отсъдена за фаул срещу Неделчев. Румен Николов би от бялата точка, вратарят изби, а след това хвана и добавката на Васко Боев.