Байерн Мюнхен

Байерн победи анонимници след голяма драма за Купата на Германия, двата тима си вкараха общо девет гола

Байерн Мюнхен трябваше да трепери, но все пак се класира за полуфиналите в турнира за купата на Германия, побеждавайки смелия Хайденхайм с 5:4 на своя стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Нико Ковач трябваше да играят почти през целия мач с човек по-малко заради ранния червен картон на Никлас Зюле. Именно изгонването на исполина разруши играта на домакините, които откриха чрез Леон Горецка.

След това втородивизионният отбор сътвори чудото и стигна до пълен обрат след голове на Глатцел и Шнатерер. След почивката Байерн рязко вдигна оборотите и влезлият като резерва Роберт Левандовски първо асистира на Томас Мюлер, а след това се разписа на празна врата.

В средата на второто полувреме Серж Гнабри успокои своите с четвърто попадение. Първоначално то не беше зачетено заради засада, която видя само съдийската бригада.

Всичко изглеждаше решено, но на съвсем различно мнение беше Роберт Глатцел, оформил своя хеттрик в 77-ата минута от дузпа. Преди това той се разписа с удар от границата на пеналта.

В 84-ата минута футболната лудост продължи, защото Байерн отново излезе напред след точен удар на Левандовски от бялата точка. Това се оказа и последният гол в зрелището, което със сигурност не беше за зрители със слаби нерви.

Жребият за полуфиналите ще се тегли в неделя, а мачовете ще се състоят на 23 и 24 април. Байерн ще играе за десета поредна година на тази фаза от турнира.