Ливърпул излъга Саутхямптън в края и поведе в Премиърлийг

Ливърпул победи Саутхямптън като гост с 3:1 и записа изключително важна победа в борбата за титлата в Премиърлийг. Тимът на Юрген Клоп стигна до успеха, въпреки че домакините успяха да поведат рано в мача. С успеха Мърсисайдци събират 82 точки и имат с 2 повече от Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

Шейн Лонг изведе "светците" напред още в 9-ата минута. Все пак Ливърпул успя да изравни до почивката, след като в 36-ата минута Арнолд центрира и Наби Кейта с глава прати топката в долния ляв ъгъл.

След паузата Ливърпул тръгна да търси успеха, а Юрген Клоп направи две смени като пусна Милнър и Хендерсън на местата на Арнолд и Вайналдум. Това се оказа златен ход за гостите, тъй като именно Хендерсън асистира в 80-ата минута на Мохамед Сала, който изведе тима си напред в резултата. След още няколко минути Хендерсън се разписа след подаване на Фирмино и подпечата победата на Ливърпул - 1:3.