Оборище (Панагюрище)

Оборище не спира да впечатлява, записа седма поредна победа и запази шансове за първото място

Оборище (Панагюрище) постигна седма поредна победа в Югозападната Трета лига, след като срази с лекота с 2:0 гостите от Септември (Симитли). Това стана в среща от 25-ия кръг.

През първото полувреме панагюрци изпуснаха няколко чисти положения пред противниковата врата, а освен това удариха и греда.

След почивката обаче всичко си дойде на мястото и в 52-ата минута Георги Стефанов бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Николай Колев в наказателното поле.

В 90-ата минута Георги Кременлиев при самостоятелен рейд след контраатака на домакините вкара топката във вратата на гостите и оформи крайния резултат.

След този мач панагюрци са втори с актив от 59 точки. Разликата от четири точки между тях и лидера Хебър се запазва, след като отборът на Николай Митов спечели с класическото 3:0 гостуването си на Велбъжд в Кюстендил.

Снимка: Sportal.bg