Ливърпул

Ливърпул на крачка от 1/2-финал в ШЛ след чиста победа над Порто

Ливърпул победи Порто с 2:0 и е много близо до класиране за полуфиналите в Шампионската лига. Тимът на Юрген Клоп изигра стратегически мач и се поздрави с чиста победа. Попаденията паднаха през първата част. Още в 5-ата минута Фирмино подаде топката към Кейта, който довкара отклонен удар от границата на наказателното поле. След гола домакините продължиха да натискат. Мохамед Салах в 22-ата минута пропиля добра възможност. Само четири минути по-късно Александър Арнолд подаде по ширина в наказателното поле на гостите към Фирмино, който без проблеми покачи на 2:0.

След втория гол Порто се опита да отвърне, но в 30-ата минута Марега бе отчаян от фантастично спасяване на Алисън. Секунди по-късно гостите поискаха дузпа, която не бе отсъдена след консултация със системата ВАР. В 32-ата минута Марега пропусна нова възможност. Ливърпул отговори с мощен удар от воле на Фирмино, който мина на сантиметри от гредата.

Три минути след почивката гол на мърсисайдци бе правилно отменен поради засада. В следващите минути домакините не поемаха излишни рискове. Порто се опита на свой ред да вземе инициативата, но без резултата. В 78-ата минута Марега отново можеше да се разпише, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда.

В крайна сметка резултатът се запази и Ливърпул взима много добра преднина преди реванша.