ОФК Хебър Оборище (Панагюрище)

Хебър взе голямото дерби с Оборище в Пазарджик и направи огромна крачка към промоция във Втора лига

Хебър направи решителна крачка за директна промоция във Втора лига, след като победи на своя стадион големия конкурент за първото място Оборище (Панагюрище) с 2:1.

Това стана в среща от 26-ия кръг на Югозападната Трета лига, а след нея отборът на Николай Митов увеличи аванса си пред панагюрци на 7 точки.

Тимът има 66 точки в актива си, а панагюрци са с 59 точки.

Дани Пехливанов откри за пазарджиклии в 25-ата минута с прекрасен удар от дистанция с който матира Акалски, а в 53-ата минута Барони удвои след удар с глава аванса на отбора от Пазарджик.

Все пак гостите стигнаха до почетен гол, който бе дело на Георги Нетов от дузпа в 76-ата минута.

Снимка: Sportal.bg