ОФК Марек 2010 Сливнишки герой

Класика за Героя срещу Марек

Класическа победа с 3-0 постигна Сливнишки герой, срещу тимът на Марек, двубой от 26 кръг на ЮЗ Трета лига. При отлични условия и терен, двата отбора изиграха може би най-миролюбивият двубой в групата този сезон, без почти никакви драми, оспорвания и т.н.

Главният рефер Любомир Вушовски и неговите помощници Мартин Ангелов и Радостин Бодуров изнесоха може би най-лекият си мач в кариерата.

Единствената ситуация при която имаше оспорване бе при дузпата за третият гол, когато Джордж Николов бе санкциониран за игра с ръка в наказателното поле, но той не бе съгласен с решението на рефера.

Двубоя очаквано започна с териториален натиск на домакините, които в 15-та минута откриха, след отличен пробив на Росен Колев и асистенция към Йордан Попов, който от метър бе точен за 1-0. В 25-та минута полузащитникът Кристиан Николов нахлу в наказателното поле на марек след самостоятелен рейд, и пред погледа на излезлият да го пресреща вратар на Марек Пламен Младенов подаде към нахлуващият на скорост Йордан Попов и той безпогрешно удвои – 2-0.

В 31-та минута резултата можеше да стане 3-0, но опита на Мариан Хаджиев да прехвърли вратаря Младенов бе неуспешен.

Гостите имаха едно по-сериозно положение, когато играч в червено-синьо проби отляво и с хубав удар накара вратарят на героя Мартин Минев да покаже невероятен рефлекс и да избие в ъглов удар.

Втората част се развиваше по-същият сценарии, както през първото полувреме. Класическото 3-0 стана в 52-та минута, когато след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Марек, реферът Вушовски вида игра с игра на Николов и даде сигнал за 11 метров наказателен удар, който Мариан Хаджиев превърна в попадение.

До края на двубоя играта навлезе в сравнително лежерно темпо. Все пак с пропуски за Героя се отличиха Ничо Ничев, Александър Александров и Росен Колев. За гостите Денислав Балев пък тресна напречната греда в 77-та минута.

С тази си победа Героя заема 5-то място а Марек е на 11-то място. В следващият кръг Сливнишки герой гостува на Рилски спортист а Марек приема закъсалият Септември Симитли, като само точка дели двата отбора в класирането.