Челси Славия (Прага)

Челси трудно пречупи приятната изненада в Лига Европа Славия (Прага), направи крачка към 1/2-финалите

Челси удари с 1:0 Славия Плага в Чехия и докосва полуфиналите на Лига Европа. Единственото попадение в мача заби Маркос Алонсо в 86-ата минута.

Срещата на "Еден Арена" не предложи особени футболни достойнства, като двата отбора заложиха на здравата битка в средата на терена, а чистите головите положения бяха рядкост.

Все пак лондончани се възползваха максимално от ситуациите си и в края вкараха, което им донесе ценната победа, която ги доближава до следващата фаза на турнира.

Челси продължи отличното си представяне в Лига Европа този сезон, като вече има 10 победи и едно равенство. Атаката на "сините" пък е свирепа с цели 26 вкарани гола.

Това красноречиво говори, че англичаните се целят в трофея, независимо че в този мач Сари остави на пейката част от водещите си играчи. Славия от своя страна показа здрава битка, но допусна нелепи грешки в защита и чехите бяха наказани в края.