Байерн Мюнхен

Байерн (Мюнхен) разсипа Фортуна в голово шоу и направи нова крачка към титлата в Германия

Байерн Мюнхен разби Фортуна Дюселдорф категорично с 4:1 като гост в двубой от 29-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Меркур Шпиларена".

Шампионите до голяма степен си решиха домашното още през първото полувреме, в което Кингсли Коман избухна с два гола.

Очевидно французинът се е вдъхновил от размяната на юмруци с Роберт Левандовски през седмицата, като двамата играчи демонстрираха професионализъм и показаха, че случката е забравена.

Десетина минути след почивката Серж Гнабри сложи точка на спора, правейки аванса на гостите класически. Неприятности имаше и за Байерн, защото титулярният вратар Мануел Нойер напусна принудително заради болка.

В 89-ата минута Лукебакио вкара почетен гол за дюселдорфци от дузпа, но в добавеното време Леон Горецка върна аванса от три гола на мюнхенци.

След победата днес Байерн Мюнхен събра 67 точки и се върна на върха, водейки с една точка на Борусия Дортмунд пет кръга преди края на сезона. Фортуна Дюселдорф е десети с приличните 37 пункта.