ЦСКА Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА в първия 1/2-финал за Купата, двата тима спретнаха луд мач с 5 гола

Ботев (Пловдив) постигна инфарктна домакинска победа над ЦСКА с 3:2 в първия мач между двата тима от 1/2-финалите на турнира за Купата на България. Преди мача голямата звезда на домакините Тодор Неделев бе награден заради своя мач под номер 200 за тима във всички турнири.

Халфът вдъхнови отбора си в началото и в 13-ата минута бе точен от дузпа, а в 26-ата минута с гениално подаване намери Вутов, който удвои аванса на домакините.Той асистира и за победното попадение на домакинския тим.

Все пак обаче гостите бързо се върнаха в мача и в 32-ата минута Соу бе точен от дузпа, което върна ЦСКА в мача.

В 52-ата минута Бикел от ЦСКА бе изгонен след втори жълт и червен картон, но това изненадващо подейства положително за гостите и те заиграха много по-силно с 10 души на терена.

В 69-ата минута Пинто бе точен след прекрасен гол от фаул и изравни. В 84-ата минута обаче Доре бе героят за Ботев и вкара победния гол.