Манчестър Сити Тотнъм

Голяма драма на Етихад: Тотнъм изхвърли Сити след луд спектакъл с цели 7 попадения

Тотнъм е на 1/2-финал в Шампионската лига! Това стана след изумителен трилър при визитата на Манчестър Сити при която "гражданит" спечелиха с 4:3.

Тук обаче влезе в сила правилото за повече голове на чужд терен и благодарение на него Спърс елиминира своя опонент, макар че общият резултат от двата мача е 4:4.

Началото на мача бе изключително вихрено и още в 4-ата минута Стърлинг даде аванс на домакините в резултата след прекрасен удар в далечния ъгъл.

Спърс обаче реагира на момента и само за шест минути стигна до пълен обрат след два гола на Сон - в 7-ата и 10-ата минути.

Голеадата продължи с пълна сила и в 11-ата минута Бернардо възстанови статуквото и докара феновете на домакините до екстаз.

В 21-ата минута Стърлинг засече прекрасно центриране на Агуеро на далечната греда и направи обрата пълен - от 1:2 до 3:2.

В 59-ата минута самият Агуеро вкара така важния четвърти гол за домакините, но в 73-ата Йоренте реализира за гостите и те удържаха да не допуснат гол до самия край.

В последните секунди бе отменен гол на Сити и на практика това бе последният инфарктен момент.