Сливнишки герой Пирин (Разлог)

Сливнишки герой се върна на третото място, след победа над Пирин Разлог

Сливнишки герой за пореден път се завърна на третото място, след категорична победа над прекият си опонент Пирин Разлог в 28-ми кръг на ЮЗ Трета лига. Срещата бе ръководена от главният съдия Ивайло Ненков (София) с помощници Петър Рангелов (Перник) и Калоян  Кацаров (Дупница). Четвърти съдия бе Петър Николов а делегат на БФС Борислав Ангелов и двамата от София.

Мача бе много качествен, като двата отбора показаха много стойностна игра, като показаха, че не случайно са сред водещите тимове в аматьорските групи. Очаквано Героя започна по-активно мача, като още в 8-та минута Весислав Иванов пусна страхотен извеждащ пас към Росен Колев вляво, той напредна и с красив удар откри резултата 1-0.

В 25-та минута Ничо Ничев скри топката на двама състезатели на Пирин по фланга, след което намери Александър Александров в наказателното поле и той не сгреши, пращайки топката в мрежата на Васил Симеонов 2-0.

Гостите успяха да върнат попадение чрез бившият играч на Сливнишки герой Николай Хаджиниколов, който бе точен от дузпа, направена от Сибил Карагьозов 2-1. Те можеха и да изравнят при една чиста ситуация, но Мартин Минев отново демонстрира класа и не позволи това да се случи, избивайки в ъглов удар.

През втората част играта продължи да бъде много интересна. Още в 48-та минута резултата стана 3-1. Александър Александров и Ничо Ничев направиха страхотно двойно разиграване, при което голямата надежда на сливнишкият футбол Ничев технично прати топката в мрежата на Симеонов. Гостите можеха да намалят, но удар на Варсанов се удари в градата.

С тази си победа Героя става трети с 50 т., а Пирин се свлече до 7-мо място с 44 т. В сряда Героя гостува в Петрич а Пирин приема Септември (Симитли).

Снимка: Архив