ЦСКА Ботев Пловдив

ЦСКА е аут, а Ботев е на финал за Купата на България след невероятна драма в столицата

Ботев (Пловдив) е на финал за Купата на България и ще играе срещу големия враг Локомотив (Пловдив)!

Сензационната развръзка дойде, след като "канарчетата" изненадаха ЦСКА насред "Българска армия" и стигнаха до реми 3:3. Така с общ резултат от двата мача 6:5 тимът на Николай Киров елиминира "червените".

Определено финалът ще бъде нещо невиждано в надпреварата.

Двубоят бе меко казано инфарктен, а "канарчетата" имаха аванс от 0:2, но ЦСКА стигна до обрат и 3:2, а пловдивчани останаха с 9 души на терена заради картоните на Филипов и Вутов.

В 87-ата минута всичко за домакините приключи след изравнителния гол на Кристиян Димитров за 3:3.

Срещата започна изключително вихрено за гостите и още в 22-ата минута Неделев даде аванс на Ботев в резултата. Той се възползва от грешка на Черниаускас и с прекрасно воле не остави шансове на литовеца да се намеси.

Шокът за ЦСКА бе двоен, след като в 27-ата минута с хубав удар от точката на дузпата Балтанов удвои аванса на "канарчетата".

Второто полувреме започна изключително силно за домакините и в 49-ата минута Соу се разписа във вратата на Ботев, след като удар на Тиаго бе спасен от Кайзер, а при добавката той бе точен.

В 53-ата минута Филипов остави Ботев с човек по-малко след втори жълт и червен картон.

През следващите минути ЦСКА опита натиск над своя противник и с хубав удар от няколко метра резервата Евандро изравни в 74-ата минута.

Пет минути след това Кайзер спаси Ботев, след като по фамозен начин с една ръка спаси удара на Соу с глава от близка дистанция. Секунди след тази ситуация полякът отново бе фамозен и спаси тима си.

В 85-ата минута ЦСКА направи пълен обрат след попадение на Соу от дузпа, която бе много пресилена. Вутов пък получи директен червен картон, след като си позволи да бутне съдията и така пловдивчани останаха с 9 души на терена.

Въпреки това обаче в 88-ата минута пловдивчани изравниха за 3:3 след прекрасно центриране на Неделев и гол на Кристиян Димитров с глава.