Лудогорец

Жоро Илиев посече Лудогорец за 2:1 на "Тича"

Черно море записа победа с 2:1 над Лудогорец на "Тича" в двубой от 31-ия кръг в Първа лига. И двата гола за "моряците" бяха дело на Георги Илиев. Точен за "орлите" пък бе Драгош Григоре.

Срещата започна добре за домакините и в 20-ата минута, те откриха резултата. Георги Илиев си спечели нарушение точно пред наказателното поле, след като бе фаулиран от Козмин Моци. Капитанът на варненци застана зад топката и с брилянтно изпълнение не остави никакви шансове на Ренан от свободния удар за 1:0.

В 34-ата минута, "орлите" изравниха. Драгош Григоре засече топката след изпълнение на корнер от Вандерсон. Той си освободи нужното пространство и с глава я мушна в мрежата за 1:1.

Лудогорец започна много активно втората част. В 51-ата единствено бързо излизане на Дюлгеров предотврати попадение във вратата на домакините. В ответната атака „моряците” поведоха след фантастично изпълнение на Георги Илиев. Ндонгала центрира отдясно в пеналта, където Илиев със странична ножица насочи към вратата, Ренан не успя да се намеси добре и топката навести мрежата на „орлите” за втори път.

Последваха силни минути за Черно море и няколко добри атаки, като в 66-ата домакините бяха много близо до трети гол, с който да убият интригата. При центриране отляво Ренан остана под топката, Виктор Генев успя с глава да върне назад от самата аутлиния, а Ндонгала не успя от линията на вратарското поле да насочи точно и прати в аут.

Гостите се хвърлиха в атака в последния четвърт час, като в 89-ата имаха добра възможност да изравнят, след сериозно разбъркване в наказателното поле на "моряците", но Вандерсон би неточно.

Черно море задържа аванса си до псоледния съдийски сигнал и заслужено записа нови три точки в актива си.