Локомотив Пловдив Септември (Сф)

Септември удари Локо (Пловдив) на "Лаута" и си уреди бараж за оставане срещу боксовата круша Верея

Септември постигна трета последователна победа за първенство над Локомотив Пловдив.

Столичани спечелиха с 2:1 визитата си на „Лаута“ от последния кръг на редовния сезон в Първа лига и по този начин си гарантираха бараж срещу аутсайдера Верея (Стара Загора).

„Смърфовете“ пък ще трябва да изчакат края на срещата между Славия и Дунав, за да разберат срещу кого ще се изправят в следващата фаза.

Те са лидери в група Б на Втора осмица с 38 точки, но могат да бъдат изместени от „белите“, ако в петък те победят „драконите“ в Русе.

Иначе мачът между Локомотив и Септември започна вихрено, като още с първия си удар домакините имаха шанс да поведат, но вратарят Янко Георгиев внимаваше и спаси.

Същото обаче не можеше да се каже за неговия колега Илко Пиргов, който допусна детинска грешка в третата минута.

В опита си да изчисти една лошо върната към него от Стивън Езе топка той я изрита право към Фабиано, но за щастие на домакините напречната греда ги спаси след рикошета.

В 13-ата минута капитанът на домакините Димитър Илиев се освободи от двама и стреля от границата на наказателното поле, ала топката премина на сантиметри от вратата.

В 28-ата минута пък Бенга стреля опасно с глава, а Пиргов спаси, но вратарят бе безпомощен в 37-ата.

Тогава Сахити центрира към Здравко Димитров, който с успореден на голлинията пас намери непокрития Кристофър Мандианго и той откри резултата с удар от непосредствена близост.

Така гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

Малко след паузата Здравко Димитров опита атрактивен удар от воле, но не съумя да намери добре топката и тя премина покрай вратата.

Наставникът на домакините отговори със смяна и в 51-ата минута замени Янко Ангелов с Парвиз Умарбаев, а не след дълго неговите възпитаници изравниха със страхотен гол.

В 55-ата минута Бирсент Карагерен се разписа с мощен изстрел извън наказателното поле, който не остави никакви шансове на Георгиев – 1:1.

Последваха четири смени в двата отбора, от които три в състава на гостите, като последната от тях се оказа ключова за развитието на мача.

В 71-ата минута на терена се появи Илия Димитров, а само пет по-късно нападателят, който играе в Септември под наем от Левски, вкара с глава след центриране на Дарко Глишик за 2:1.

Така Димитров отново се превърна в „златна резерва“ за гостите и им уреди сблъсък с Верея в плейатуте за оцеляване. Столичани гостуват в Стара Загора на девети май, а на 14-и са домакини в реванша.